[ X ]
 1. Odpowiedź na to pytanie zależy od dwóch zmiennych: gdzie i w jakim celu odpalane będą fajerwerki. W dużej części naszego kraju całorocznym zakazem objęte jest odpalanie wszelkich artykułów pirotechnicznych w miejscach publicznych. Aby odpalać materiały pirotechniczne oznaczone symbolem CE kat 1,2,3 lub NWP * do celów prywatnych i na terenie prywatnym – z reguły nie potrzeba żadnych zezwoleń, jednak zależy to często od przepisów lokalnych dlatego warto zwrócić się z takim zapytaniem do lokalnych władz. Należy również pamiętać, ze za zakłócanie ciszy nocnej po godzinie 22 grozi grzywna, więc lepiej poinformować o zamiarze odpalania fajerwerków nie tylko lokalne władze ale i straż pożarną.

   

   

 2. TAK, wszystkie oferowane przez nas artykuły pirotechniczne posiadają certyfikat europejski CE kat 1,2,3 co oznacza, że na terenie Polski są dopuszczone do sprzedaży wszystkim osobom pełnoletnim bez żadnych zezwoleń. Za jakość tych wyrobów odpowiada importer. Jeśli będziecie Państwo przestrzegać wytycznych, umieszczonych na opakowaniu każdego z zakupionych produktów oraz zastosujecie się do instrukcji naszych pracowników możecie być pewni bezpieczeństwa.

  Poniżej, w skrócie przedstawiamy najważniejsze kwestie, których bezwzględnie należy przestrzegać przy odpalaniu fajerwerków.

  • Nie wolno odpalać artykułów pirotechnicznych: trzymając je w ręku, z okien, balkonów, tarasów, w pobliżu łatwopalnych powierzchni, takich jak kryte strzechą lub papą dachy, sucha ściółka itp.
  • Przy odpalaniu fajerwerków należy zachować bezpieczny odstęp od publiczności i okolicznych zabudowań. Zależy on od kalibru i rodzaju odpalanych produktów – kupując fajerwerki w MARBO zostaniecie Państwo szczegółowo poinstruowani w zakresie bezpiecznego odpalania nabytych artykułów.
  • Wszystkie artykuły pirotechniczne muszą być odpalane z równej powierzchni takiej jak: asfalt, kostka czy beton. Stawiając fajerwerki na podłożu, przed ich odpaleniem należy się upewnić czy jest ono gładkie i dany produkt nie przewróci się w momencie wystrzału.
  • Artykuły pirotechniczne dozwolone są do użytku od 18-tego roku życia. Nie wolno pozwalać osobom niepełnoletnim na odpalanie fajerwerków, jak również osoby niepełnoletnie (z uwagi na możliwość nieprzewidzianych zachowań) nie powinny towarzyszyć odpalającemu materiały pirotechniczne.
  • W żadnym wypadku nie wolno rozklejać, rozcinać czy próbować ingerować w konstrukcję artykułów pirotechnicznych. Jeśli po zakupie towaru będą mieli Państwo jakieś pytania czy wątpliwości – jesteśmy do dyspozycji pod numerami telefonu 22 812 05 22 i kom 601 25 25 52. Samodzielne ,,majsterkowanie” przy materiałach pirotechnicznych może grozić poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.
  • Jeśli, w Państwa opinii, doszło do niewypału należy nie zbliżać się do danego produktu przez okres 5 minut. W żadnym wypadku przez ten czas nie wolno nachylać się nad danym produktem, dotykać go, czy zaglądać do środka. Stosowanie się do tych zasad, również w przypadku produktów, co do których jesteście  Państwo pewni, iż wszystkie ładunki zostały wystrzelone - dodatkowo zwiększy Państwa bezpieczeństwo.
  • Pozostałości po odpalonych fajerwerkach należy wyrzucić do znajdującego się na zewnątrz pojemnika na śmieci. W żadnym wypadku nie wolno wrzucać ich do ogniska, czy kominka, bądź palić w jakikolwiek inny sposób.
 3. Koszt pokazu ogni sztucznych zależy od następujących czynników, takich jak:

  • przestrzenność pokazu tzn. w ilu punktach i jak bardzo od siebie oddalonych będą rozmieszczone wyrzutnie i bomby pirotechniczne. Na przykład: czy pirotechnicy maja do dyspozycji jeden wyznaczony teren czy też pracujemy na kilku pozycjach, takich jak np. wyspa i wybrzeże, barki na zbiornikach wodnych, ruiny zamku itp.;
  • rodzaj materiałów użytych do pokazu. Ofertę możemy przygotować bazując na: wyrzutniach amatorskich, profesjonalnych, różnych rodzajach bomb. Na cenę wpływa. nie tylko kaliber użytych ładunków ale też marka producenta;
  • efekty niestandardowe: świetlne napisy i grafiki np. logo firmy, ogniste wodospady, weselne serca ze srebrzystymi fontannami, dymy, stroboskopy i inne efekty specjalne;
  • dynamika pokazu, na którą wpływają: częstotliwość wystrzałów, balans pomiędzy salwami wystrzałów a pojedynczymi odpaleniami, ilość „warstw” z jakich pokaz się składa czyli – wysokości, na których jednocześnie będą pojawiały się rozbłyski;
  • czas trwania. Ten czynnik ma szczególne znaczenie przy pokazach trwających powyżej 5 minut. Generalnie należy przyjąć, że  im dłużej pokaz ma trwać, tym cena za minutę spektaklu będzie wyższa, ponieważ musimy zachować dynamikę wydarzenia - czyli z każdą minutą pokaz powinien być coraz bardziej urozmaicony;
  • rodzaj terenu. Częściowo ten punkt został wytłumaczony przy omawianiu przestrzenności. Jeśli mamy do dyspozycji teren trudno dostępny np. wymagający poruszania się na wysokościach , umieszczania baterii na obiektach pływających lub znacznie oddalonych od siebie – może to rzutować na cenę, z uwagi na konieczność użycia dodatkowego ekwipunku, bądź konieczności zwielokrotnienia ilości pracowników niezbędnych do obsługi pokazu;
  • synchronizacja pokazu ogni sztucznych z muzyką. Wielu z naszych klientów wyraża życzenie, by przygotowany spektakl był realizowany z akompaniamentem muzycznym. Często Państwo sami sugerują utwory, które mamy zinterpretować ognistymi rozbłyskami. Układając scenariusz pokazu pirotechnicznego pod muzykę - dokładnie analizujemy utwór i tak dobieramy efekty, by muzyka i spektakl wykonany przez MARBO stanowiły spójną całość. Dzięki temu każde widowisko jest niezapomnianym wrażeniem dla widzów. UWAGA! Na koszt pokazu wpływa jedynie synchronizacja na życzenie klienta pokazu z muzyką. Jeśli podczas realizowanego przez MARBO pokazu, mają Państwa życzenie odtworzyć jakiś znaczący dla Państwa utwór ,bez wcześniejszej synchronizacji -  nie zmienia to ceny pokazu;
  • koszt ubezpieczenia pokazu;
  • ilość osób konieczna do: przygotowania i obsługi pokazu, zabezpieczenia terenu pokazu oraz ewentualnej ochrony terenu podczas widowiska;
  • dojazd. Jeśli planowana Przez Państwa impreza ma odbyć się do 50 km od granic terytorialnych Warszawy - nie poniesiecie Państwo żadnych kosztów, związanych z naszym dojazdem. Powyżej tego dystansu, podczas indywidualnych negocjacji ustalamy opłatę za dojazd.

   

  Zapraszamy wszystkich Państwa, zainteresowanych pokazami ogni sztucznych do umówienia się na spotkanie w MARBO, podczas którego opracujemy scenariusz pokazu, zgodny z Państwa wymaganiami, zaprezentujemy przykładowe efekty oraz nie publikowane nagrania z wykonywanych przez MARBO pokazów. Tym z Państwa, którzy nie mają możliwości spotkania się z nami zapraszamy do kontaktu pod czynnym 7 dni w tygodniu numerem tel. 0 601 252 552 lub pod adresem e-mail : biuro@marbo-fajerwerki.pl

 4. Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, gdyż cena pokazu zależy od wielu zmiennych (wymienionych w punkcie 3 ). Generalnie cena pokazu, niezależnie od faktu czy wykonuje go nasza firma, czy MARBO przygotowuje tylko zestaw na daną okoliczność, a odpalać go będzie przeszkolona przez nas osoba, przez Państwa wyznaczona  - koszt  kalkulowany jest za minutę widowiska. 

   

  Z naszych doświadczeń wynika, iż na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych typu wesela, pikniki,  imprezy urodzinowe - idealny czas trwania pokazu to 3-6 minut, a przy imprezach prywatnych za najlepszy czas można przyjąć długość do 5 minut. Taki czas trwania pokazu sprawia, iż jest on właściwym podkreśleniem rangi uroczystości ale jej nie dominuje. Państwa goście z przyjemnością popatrzą na ognisty spektakl przez 3-6 minut, a my w tym czasie będziemy mogli zaskoczyć ich różnorodnością efektów, nie nadwyrężając przewidzianego na daną uroczystość budżetu. Należy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. Na jakość pokazu nie wpływa czas jego trwania ale ilość, kaliber i zróżnicowane zastosowanych efektów  - czyli jego dynamika. Wyższy koszt, za minutę takiego pokazu można zrekompensować skróceniem czasu jego trwania.  Z naszych doświadczeń wynika, iż publiczność dużo lepiej reaguje na krótsze dynamiczne widowisko, niż długie i bardziej monotonne, dlatego też,  jeśli czynnikiem decydującym staje się budżet  - sugerujemy, by planując pokaz ogni sztucznych rozważyli Państwo ten czynnik,  stawiając na jakość (wyższy koszt za minutę) ,a nie czas trwania widowiska.

   

  W przypadku imprez, gdzie budżet nie pozwala na duże wydatki na fajerwerki, proponujemy naszym klientom zestawy do samodzielnego odpalenia. Zestawy te przygotowywane są przez pirotechników MARBO z materiałów, do których odpalania nie potrzeba żadnych zezwoleń. Minusem zestawów jest brak możliwości synchronizacji ich z muzyką oraz brak możliwości użycia bomb pirotechnicznych oraz ładunków o dużych kalibrach, gdyż do ich odpalania wymagana jest koncesja. Na ich korzyść natomiast przemawiają niższe koszty. W przypadku zestawów, aby efekt był ciekawy, sugerujemy inwestycję od 250 zł brutto za minutę pokazu. Jeśli zaś zlecacie nam Państwo realizację pokazu ogni sztucznych otwierają się nowe możliwości: scenariusz spektaklu zostanie opracowany w oparciu o bomby pirotechniczne o zróżnicowanych kalibrach, wielowarstwowe efekty – połączenie pirotechniki naziemnej z ognistymi rozbłyskami na niebie ; pokaz może być urozmaicony ognistymi napisami lub zsynchronizowany z muzyką – dostosujemy go do  Państwa  życzeń. 

   


  Sugerujemy, by na pokaz pirotechniczny, którego realizację planują Państwo zlecić MARBO przeznaczyć od ok. 800 zł za minutę. Przy pokazach zsynchronizowanych z muzyką należy liczyć się z wydatkiem powyżej 1000 zł za 1 minutę pokazu. Ten budżet pozwoli nam na przygotowanie niezapomnianego spektaklu, pełnego zróżnicowanych i niepowtarzalnych efektów.

   

  UWAGA: Wyżej wymienione ceny są cenami orientacyjnymi. Oczywiście istnieje możliwość zrealizowania tego typu zleceń przy mniejszym budżecie. Podane przez nas sugerowane koszty pozwalają na zrealizowanie ciekawego widowiska o zróżnicowanych efektach i dynamice. Aby otrzymać szczegółową wycenę pokazu fajerwerków przygotowana specjalnie pod Państwa wymagania - zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem e-mail: biuro@marbo-fajerwerki.pl lub tel. 22 812 05 22 oraz kom. 601 252 552 

   

 5. TAK. Dla klientów, którzy chcą przeznaczyć mniejsze kwoty na fajerwerki, mające uświetnić wybraną okazję - proponujemy specjalnie przygotowane zestawy do samodzielnego dopalenia. Wszystkie elementy zestawów stanowią materiały pirotechniczne oznaczone symbolem CE kat 1,2,3 lub NWP * , tak więc do odpalenia ich nie będą potrzebowali Państwo żadnych koncesji, ani pozwoleń (szczegóły w pkt. 1 ). Pirotechnicy MARBO przygotowują dla Państwa zestaw, który będzie wymagał jedynie pojedynczego odpalenia. Na życzenie przygotowujemy również zestawy do odpalania drogą radiową. Przy zakupie przygotowanych przez MARBO fajerwerków zostaniecie Państwo szczegółowo przeszkoleni i poinformowani w zakresie bezpiecznego odpalania pokazu oraz warunków jakie musi spełniać teren, by móc na nim wykonać pokaz pirotechniczny. Pomocne informacje mogą Państwo pobrać w formie pliku PDF w dziale POKAZY OGNI SZTUCZNYCH.  

   

  *NWP – NIE WYMAGA POZWOLENIA symbol ten znajduje się na wszystkich wyrobach pirotechnicznych, na  których nabywanie, przechowywanie i użytkowanie nie jest wymagane uzyskanie specjalistycznych koncesji.  

 6. Odpowiedź na to pytanie zależy od dwóch zmiennych: gdzie i w jakim celu odpalane będą fajerwerki. W dużej części naszego kraju całorocznym zakazem objęte jest odpalanie wszelkich artykułów pirotechnicznych w miejscach publicznych. Aby odpalać materiały pirotechniczne oznaczone symbolem CE kat 1,2,3 lub NWP *, do celów prywatnych i na terenie prywatnym – z reguły nie potrzeba żadnych zezwoleń, jednak zależy to często od przepisów lokalnych, dlatego warto zwrócić się z takim zapytaniem do lokalnych władz. Należy również pamiętać, ze za zakłócanie ciszy nocnej po godzinie 22 grozi grzywna, więc lepiej poinformować o zamiarze odpalania fajerwerków nie tylko lokalne władze ale i straż pożarną.

   

  *NWP – NIE WYMAGA POZWOLENIA symbol ten znajduje się na wszystkich wyrobach pirotechnicznych, na  których: nabywanie, przechowywanie i użytkowanie - nie jest wymagane uzyskanie specjalistycznych koncesji.

 7. TAK. Część z naszych klientów bardzo chętnie wybiera tę opcję, decydując się na zakup większej ilości artykułów i nie chcąc odpalać ich samodzielnie. Możecie Państwo zamówić usługę dostawy fajerwerków wraz z ich odpaleniem przez naszego pirotechnika. Opcja ta jest preferowana przez klientów, którzy kupują fajerwerki na kameralne imprezy prywatne, nie chcąc opuszczać gości, by przygotować się do odpalenia „mini pokazu”.

  Nasza usługa obejmuje:

  • przygotowanie, zakupionych przez Państwa fajerwerków do odpalenia;
  • dowóz zestawu do wskazanego przez Państwa miejsca;
  • odpalenie fajerwerków w ustalonej wcześniej z Państwem kolejności;
  • sprzątnięcie pozostałości po „mini pokazie”.Cena usługi  - zależna od wartości zamówienia i kosztów transportu – do negocjacji.
 8. TAK. Choć fajerwerki większości z nas kojarzą się z ognistymi eksplozjami na niebie. W ofercie MARBO znajdziecie Państwo pozycje, pozwalające na wykonanie pokazu ogni sztucznych bez spektakularnych i głośnych zarazem wybuchów. Rozwiązanie to często stosowane jest podczas uroczystości, które odbywają się w lokalizacjach gdzie: nie ma wystarczających warunków terenowych do wykonania standardowego pokazu, w okolicy znajdują się stadniny koni lub mini zoo oraz podczas imprez z  udziałem małych dzieci, które mogłyby się wystraszyć huku. Przygotowując tego typu widowisko tworzymy je przy użyciu między innymi:

  • fontann
  • wulkanów
  • ognistych wodospadów
  • dymów
  • stroboskopów
  • ognistych napisów
  • lampionówTego rodzaju widowiska przygotowujemy również w wersji zsynchronizowanej z muzyką.
 9. TAK. Proponujemy Państwu różnego rodzaju napisy na dowolnie wybraną  okazję. Iluminacja inicjałów lub imion nowożeńców, firmowego loga, motta bądź ważnej daty jest doskonałym elementem spektaklu pirotechnicznego i podkreśla jego indywidualny charakter uroczystości. Koszt wykonania świetlnego napisu zależy od poziomu jego skomplikowania, rozmiaru oraz ilości punktów świetlnych, użytych do jego przygotowania. Aby uzyskać  wycenę tej usługi zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem e-mail: biuro@marbo.pl

 10. TAK. W odległości do 50 km od granic terytorialnych Warszawy przy wykonaniu pokazu ogni sztucznych* nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za dojazd. Jeśli obiekt, w którym planują Państwo organizację imprezy, którą MARBO ma uświetnić pirotechnicznym spektaklem, celem uzyskania oferty prosimy o kontakt z nami pod numerem 601 252 552 lub adresem mailowym: biuro@marbo-fajerwerki.pl . Cena za dojazd w tym przypadku będzie ustalana indywidualnie. 

 11. Pomimo, iż pokaz ogni sztucznych jest z reguły ukoronowaniem uroczystości, rzadko zdarza się, by wybierając lokalizację pod organizację imprezy firmowej czy wesela – możliwość zrealizowania pirotechnicznego spektaklu była elementem ważącym na decyzji. Niemniej jednak aby pomóc Państwu samodzielnie dokonać wstępnej oceny czy uroczystość organizowaną w danym obiekcie będzie można uświetnić pokazem fajerwerków zapraszamy do działu POKAZY OGNI SZTUCZNYCH – PRZYDATNE INFORMACJE. Oczywiście w momencie zlecenia wykonanie pokazu – pracownik MARBO przyjeżdża na miejsce i szczegółowo analizuje teren pod względem możliwości jego wykorzystania. Dbając o bezpieczeństwo widzów i otoczenia - wizję terenową wykonujemy bez względu na fakt czy współpracowaliśmy wcześniej z danym obiektem. W razie jakichkolwiek wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem te;. 601 252 552 oraz adresem e-mail: biuro@marbo-fajerwerki.pl  

 12. Należy dokonać odpowiedniego wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Wpis ma dotyczyć sprzedaży detalicznej artykułów pirotechnicznych nie wymagających specjalistycznych pozwoleń, oznaczonych symbolem CE kat 1,2,3 lub NWP * (NWP*).Do obrotu tym asortymentem nie potrzeba żadnych koncesji ani szkoleń.
  (stan na dzień 01.02.2016)
  *NWP – NIE WYMAGA POZWOLENIA symbol ten znajduje się na wszystkich wyrobach pirotechnicznych, na  których nabywanie, przechowywanie i użytkowanie nie jest wymagane uzyskanie specjalistycznych koncesji. 

 13. TAK. Przygotowywane przez MARBO zestawy są tak konstruowane by do ich odpalenia wystarczyło podpalenie jednego lontu lub naaciśnięcie jednego przycisku – w przypadku zestawu przygotowywanego pod zdalne odpalanie. Pirotechnicy MARBO przeszkolą Państwa w zakresie bezpiecznego odpalenia przygotowanych fajerwerków, a w razie jakichkolwiek wątpliwości podczas trwania uroczystości będą do Państwa dyspozycji pod całodobowym numerem telefonu, by móc służyć radą i konsultacją.

 14. Jeśli chcą Państwo odwiedzić  hurtownię MARBO w dowolny weekend od stycznia do listopada prosimy uprzedzić nas o tym telefonicznie do piątku – umówimy się z Państwem na spotkanie w terminie dogodnym dla obu stron Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, możliwe są również spotkania w niestandardowe godziny.

 15. Nie ma takiego obowiązku. W przypadku terenu prywatnego, fakt powiadomienia straży pożarnej zależy od Państwa woli. Jeśli zastosują się Państwo do wszystkich zasad bezpieczeństwa wymienionych w odpowiedzi na pytanie nr. 2 i postąpicie zgodnie z instruktarzem pirotechników MARBO, lub zlecicie wykonanie pokazu naszej firmie – możecie być spokojni o bezpieczeństwo widowiska.

 16. TAK. Każdy produkt znajdujący się z naszej ofercie był przez nas odpalany, a efekt zarejestrowany na video. Na Państwa życzenie możemy zaprezentować nagrania ukazujące wybrane efekty wybranych pozycji. Naszym celem jest by zaopatrując się w fajerwerki  w MARBO nie czuli się Państwo jakby kupowali przysłowiowego „kota w worku”. W MARBO nie opowiadamy o efektach – my je pokazujemy!

fajerwerki na wesele